Звіт про результати ХХІ наради Уповноважених Урядів України та Угорщини, вересень 2017 року

опубліковано 03.09.2018 16:56

ЗВІТ
делегації Держводагентства про участь
у  ХХІ нараді Уповноважених Урядів України та Угорщини з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах

 (25-28 вересня 2017 року, м. Київ, Україна)

 

1. Інформація про хід та результати виконання технічного завдання

Делегацією Державного агентства водних ресурсів України у складі Овчаренко І.І. – Уповноваженого Уряду України з виконання  Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (далі – Уповноважений Уряду України), Голови Держводагентства, Розгона В.А. – заступника Уповноваженого Уряду України, начальника управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації Держводагентства, Кисіля О.А. – заступника Уповноваженого Уряду України, головного інженера Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Н.Ревалло – секретаря Уповноваженого Уряду України, головного фахівця відділу міжнародного співробітництва Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса,  Кульбіди М.І. – директора Українського гідрометеорологічного центру, Лисюк О.Г. – експерта, начальника управління водних ресурсів Держводагентства, Урупи М.М. – експерта, начальника Управління водних ресурсів у місті Києві та Київській області взято участь у ХХІ нараді Уповноважених Урядів України та Угорщини з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (далі – нарада Уповноважених), яка відбулась у м. Київ (Україна).

На нараді Уповноважених розглядались наступні питання:

- актуальний стан співпраці між Україною та Угорщиною на прикордонних водах у галузі протипаводкового захисту і захисту від внутрішніх вод на прикордонних водах, гідрометеорології і водних ресурсів на прикордонних водах та у сфері охорони якості прикордонних вод;

- стан реалізації Спільної Українсько-Угорської Протипаводкової Програми Розвитку;

- поводження з твердими побутовими відходами в басейні Верхньої Тиси;

-  можливе відновлення роботи Мужіївського золоторудного родовища в Берегівському районі Закарпатської області;

- надання Угорською Стороною інформації про проектні заявки, спрямовані на врегулювання питання реабілітації Солотвинського солерудника в Тячівському районі Закарпатської області, які планується реалізувати в рамках Дунайської Стратегії;

-  спільні українсько-угорські проекти, які планується подати на конкурс заявок у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейської комісії та інших міжнародних фінансових джерел.

За результатами зустрічі підписано протокол ХХІ наради Уповноважених Урядів України та Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах.

 

2. Висновки щодо подальших дій

Участь у нараді Уповноважених забезпечує розвиток українсько-угорських відносин з питань охорони, раціонального використання та відтворення водних ресурсів, захисту від шкідливої дії вод на прикордонних територіях з урахуванням інтересів усіх суб’єктів водного менеджменту відповідно до вимог українського та європейського законодавства.

Подальша співпраця дає можливість для розробки спільних проектів, які будуть подані на конкурс заявок у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейської комісії та інших міжнародних фінансових джерел.