ЗВІТ делегації Держводагентства про участь у IX нараді Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь у рамках виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь

опубліковано 28.10.2019 09:47

ЗВІТ
делегації Держводагентства про участь у IX нараді Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь у рамках виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод, що відбулася у м. Нова Каховка Херсонської області (Україна) 24-27 вересня 2018 року

 

1. Інформація про хід та результати виконання технічного завдання.

Делегацією Державного агентства водних ресурсів України взято участь у ІX нараді Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь у рамках виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про спільне використання та охорону транскордонних вод (далі – нарада Уповноважених), яка відбулась 24-27 вересня 2018 року у м. Нова Каховка Херсонської області (Україна).

На нараді Уповноважених були обговорені питання щодо пропуску водопілля та паводків, обміну гідрометеорологічною інформацією, якісного стану транскордонних вод річкового басейну Дніпра, зокрема його суббасейнів Прип’яті та Десни.

Зазначено, що експлуатація Білоозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу здійснюється відповідно до затверджених Уповноваженими Урядів Правил експлуатації Білоозерської водоживильної системи Дніпро-Бузького каналу.

Українська Сторона поінформувала Білоруську Сторону про наміри щодо реалізації в Україні проекту «Будівництво зміцнення берега річки Західний Буг в районі прикордонного знаку «Буг» Шацького району Волинської області».

Також під час наради Сторони поінформували одна одну про зміни у національному законодавстві та погодились у подальшому здійснювати обмін інформацією з метою застосування єдиних підходів в управлінні водними ресурсами та ризиками затоплень у спільних басейнах транскордонних річок.

Сторонами дано позитивну оцінку ініціативі щодо відзначення Дня Дніпра та наголошено на доцільності систематичного проведення спільних заходів екологічного спрямування з метою привернення уваги громадян обох країн до питань ощадливого використання водних ресурсів та досягнуто домовленостей щодо відзначення Дня Дніпра щороку 7 липня.

Позитивно відзначено намір Сторін продовжити свою участь у проекті ЄС «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для Східного партнерства» та наголошено на тому, що цей проект є одним із важливих інструментів двостороннього співробітництва щодо управління водними ресурсами.

Обговорено питання щодо гідрографічних характеристик річки Західний Буг та отримано позицію Білоруської Сторони із зазначеного питання.

Крім того, Білоруська Сторона запросила Українську Сторону взяти участь у засіданні Дніпровської басейнової ради, яке відбудеться 25 жовтня 2018 року згідно з заходами Мінприроди Республіки Білорусь з розвитку транскордонного співробітництва в галузі збереження біологічного різноманіття та управління водними ресурсами у рамках Першого форуму регіонів України та Білорусі.

Досягнуто домовленостей щодо обміну досвідом роботи між басейновими радами, які функціонують у межах районів транскордонних басейнів річок.

Затверджено плани роботи двосторонніх робочих груп на період 2018-2019 років.

За результатами наради підписано протокол наради Уповноважених.

 

2. Висновки та пропозиції щодо подальших дій.

Нарада Уповноважених пройшла на паритетних засадах із розумінням того, що Сторони мають право на справедливий доступ до водних ресурсів, та впевненістю того, що спільне вирішення актуальних питань щодо раціонального використання і відтворення водних ресурсів транскордонних річкових басейнів сприятиме подальшому розвитку двостороннього співробітництва.

Участь у двосторонніх зустрічах сприятиме забезпеченню постійного моніторингу, інформуванню та взаємному впровадженню заходів з вирішення питань з покращення екологічного стану транскордонних вод з урахуванням інтересів усіх суб’єктів водного менеджменту відповідно до вимог законодавства Сторін та європейського законодавства.