Звіт

опубліковано 26.09.2018 12:24

ЗВІТ
делегації Державного агентства водних ресурсів України про участь
у  ХХІІ нараді Уповноважених Урядів України та Угорщини
з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки
з питань водного господарства на прикордонних водах
 (10-13 вересня 2018 року, м. Шіофок, Угорщина)
 
1. Інформація про хід та результати виконання технічного завдання.
Делегацією Державного агентства водних ресурсів України у складі Овчаренко І.І. – Уповноваженого Уряду України з виконання  Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (далі – Уповноважений Уряду України), Голови Держводагентства, Розгона В.А. – заступника Уповноваженого Уряду України, начальника управління експлуатації водогосподарських систем, енергозбереження та механізації Держводагентства, Кисіля О.А. – заступника Уповноваженого Уряду України, начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Ревалло Н.П. – секретаря Уповноваженого Уряду України, головного фахівця відділу міжнародного співробітництва Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, Стойки С.С. – експерта, начальника Тячівського міжрайонного управління водного господарства, Балеги О.Ю. – експерта, першого заступника начальника Державної екологічної інспекції у Закарпатській області взято участь у ХХІІ нараді Уповноважених Урядів України та Угорщини з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (далі – нарада Уповноважених), яка відбулась у м. Шіофок (Угорщина).
За результатами заходу:
- проведено аналіз стану співпраці між Україною та Угорщиною на прикордонних водах у галузі протипаводкового захисту і захисту від внутрішніх вод на прикордонних водах, гідрометеорології і водних ресурсів на прикордонних водах та у сфері охорони якості прикордонних вод;
- розглянуто стан реалізації Спільної Українсько-Угорської Протипаводкової Програми Розвитку;
- обговорено питання поводження з твердими побутовими відходами в басейні Верхньої Тиси;
-  розглянуті спільні українсько-угорські проекти, які планується подати на конкурс заявок у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейської комісії та інших міжнародних фінансових джерел.
Також Угорська Сторона попросила Українську Сторону звернутись до МЗС України щодо можливості забезпечення українських фахівців, які беруть безпосередню участь у зустрічах двостороннього співробітництва на прикордонних водах, службовими паспортами з метою своєчасного та оперативного проведення заходів у межах реалізації положень Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах.
Крім того, Українська Сторона офіційно запросила фахівців Угорської Сторони взяти участь у XVI Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA Ukraine 2018», яка відбудеться у м. Київ 6-8 листопада 2018 року.
За результатами зустрічі підписано протокол ХХІІ наради Уповноважених Урядів України та Угорщини з питань водного господарства на прикордонних водах.
2. Висновки щодо подальших дій
Участь делегації України у нараді Уповноважених забезпечує розвиток українсько-угорських відносин з питань охорони, раціонального використання та відтворення водних ресурсів, захисту від шкідливої дії вод на прикордонних територіях з урахуванням інтересів усіх суб’єктів водного менеджменту відповідно до вимог українського та європейського законодавства.
Подальша співпраця дає можливість для розробки та реалізації спільних проектів, які будуть подані на конкурс заявок у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейської комісії та інших міжнародних фінансових джерел.