Звіт про результати ХV наради Уповноважених Урядів України та Республіки Молдова, квітень 2017 року

опубліковано 03.09.2018 16:31

ЗВІТ

про участь делегації Держводагентства у нараді Уповноважених у рамках виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод, що відбулася

у смт Затока Білгород-Дністровського району  Одеської області  

25-26 квітня 2017 року

 

  1. Інформація про хід та результати виконання технічного завдання

Українсько-молдовське співробітництво на прикордонних водах здійснюється в межах Міжурядової угоди про спільне використання та охорону прикордонних вод (далі - Угода), укладеної 23 листопада 1994 року в Кишиневі.

Відповідно до статті 16 Угоди в смт Затока Білгород-Дністровського району Одеської області у період 25-26 квітня 2017 року відбулась ХV нарада Уповноважених Урядів України та Республіки Молдова з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод.

Українську делегацію на нараді очолив Уповноважений Кабінету Міністрів України з виконання Угоди, перший заступник Голови Держводагентства Хорєв Михайло Юрійович.

Уповноважені проаналізували стан співпраці між Україною та Республікою Молдова в галузі водного господарства на прикордонних водах і констатували, що вона здійснювалась спільними українсько-молдовськими робочими групами. Уповноважені також зазначили, що у період між ХІV та ХV нарадами робочі групи діяли на підставі відповідних планів роботи.

Уповноважені заслухали звіти керівників робочих груп, зокрема щодо двосторонньої співпраці у сфері управління водними ресурсами басейну річки Дністер, управління водними ресурсами басейну річки Дунай та Придунайських озер, водно-екологічного моніторингу та контролю якості води, збереження біологічного різноманіття.

Робота у сфері управління водними ресурсами басейну річки Дністер у період між ХІV та ХV нарадами Уповноважених у 2012-2017 роках була зосереджена на питаннях: безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків; забезпечення проведення екологічних (репродукційних) попусків з Дністровського водосховища у пониззя Дністра, обміну водогосподарською інформацією.

У рамках українсько-молдовського співробітництва робоча група водно-екологічного моніторингу та контролю якості води здійснювала моніторинг прикордонних вод річок Дністер, Прут, Когильник, Ялпуг і інших транскордонних водотоків. Відібрані проби води аналізувались лабораторіями обох Сторін. Здійснювався регулярний обмін отриманими даними.

Робочою групою управління водними ресурсами басейну річки Дунай та Придунайських озер здійснювались заходи щодо забезпечення стабільної екологічної ситуації, безперебійного водопостачання населення і галузей економіки, охорони і раціонального використання водних ресурсів.

Уповноважені констатували необхідність подальшої співпраці у сфері збереження біологічного різноманіття.

Крім того, на нараді розглядались питання:

- про створення тимчасової робочої групи з питань розв'язання екологічних проблем р. Дністер;

- про співпрацю в рамках проекту ПРООН ГЕФ «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні р. Дністер»;

- про діяльність по впровадженню Директив ЄС;

- про узгодження складів робочих груп і Планів роботи робочих груп на період 2017-2018 роки,

- різне, зокрема щодо забруднення річки Киргиж-Китай, проведення заходів у рамках відзначення Дня Дністра, напрацювань у рамках проекту PPRD East II.

Уповноважені вирішили, що ХVІ нарада Уповноважених відбудеться на території Республіки Молдова у 2018 році.

За результатами наради підписано протокол.

 

  1. Висновки та пропозиції щодо подальших дій

У цілому ХV нарада Уповноважених пройшла у конструктивній дружній атмосфері, на засадах взаєморозуміння, що сприятиме подальшому розвитку співробітництва між Україною та Республікою Молдова у сфері водного господарства на прикордонних водах.

Участь у заході забезпечує подальший розвиток українсько-молдовського співробітництва з питань охорони, раціонального використання та відтворення водних ресурсів, захисту від шкідливої дії вод, з урахуванням інтересів усіх суб’єктів водного менеджменту у рамках законодавства Сторін.