Звернення громадської ради при Держводагентстві № 6

опубліковано 27.01.2017 15:16

ГРОМАДСЬКА РАДА
ПРИ ДЕРЖАВНОМУ АГЕНТСТВІ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Від 19 січня 2017 року № 6  
 
Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики,
природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
 
Щодо перейменування
Дніпродзержинського водосховища
 
Громадська рада при Держводагентстві на своєму засіданні 19 січня 2017 року вирішила звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з пропозицією щодо перейменування Дніпродзержинського водосховища на Кам'янське водосховище.
Враховуючи вимоги Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та відповідно до постанови Верховної Ради України від 19.05.2016 № 1377-VIII «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» місто Дніпродзержинськ перейменоване у місто Кам'янське, а рішенням ПАТ «Укргідроенерго» філію «Дніпродзержинська ГЕС» на філію «Середньодніпровська ГЕС».
Дніпродзержинське водосховище – одне з шістьох великих водосховищ, що входить до складу каскаду дніпровських водосховищ. Водосховище утворене в результаті спорудження Дніпродзержинської ГЕС (1964 рік) та розташоване частково у Кіровоградській, Полтавській та Дніпропетровській областях.
Площа Дніпродзержинського водосховища – 567 км², об'єм води – 2,45 км³. Гребля завдовжки 35 км є однією з найбільших у світі та розташована на захід від міста Кам'янське (Дніпродзержинськ).
Враховуючи зазначене та вимоги Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», Дніпродзержинське водосховище, на думку громадської ради, також підлягає перейменуванню.
У зв’язку із цим, громадська рада звертається з проханням висловити позицію щодо перейменування Дніпродзержинського водосховища на Кам'янське водосховище.
 
Голова громадської ради
при Держводагентстві А. Неліпа