Водогосподарські баланси основних районів річкових басейнів

опубліковано 18.08.2019 15:24

Водогосподарський баланс кожного басейну річки – це важливий стратегічний інструмент. У ньому закладено основи і підґрунтя розподілу водних ресурсів, аналіз, планування, норми водоспоживання та водовідведення.
 
Наприклад, при видачі дозволу на спецводокористування завжди має враховуватися водогосподарський баланс того басейну, суббасейну річки,  де заявники хочуть провадити діяльність.
 
Для планування використання водних ресурсів використовується спеціальна формула, де враховано багато важливих факторів, зокрема, об’єми стоків, водозабору, спрацювання чи наповнення ставків та водосховищ, забір поверхневих вод, навіть втрати на додаткове випаровування та льодоутворення з водосховищ тощо. І вже за вирахуваною формулою, складеною із основних показників прибутків та витрат води, урахуванням різних умов водності (50, 75, 95% забезпеченості водними ресурсами) розробляються водогосподарські баланси.
Згодом додадуться водогосподарські баланси решти районів річкових басейнів.
 
Використання вирахуваного водогосподарського балансу певного басейну чи суббасейну річки дозволить зіставити реальні можливості річки з потребами промисловості, господарства та людини в цілому.
 
→ Район басейну річки Дніпро:

→ Район басейну річки Дністер

→ Район басейну річки Дунай 

→ Район басейну річки Південний Буг 

→ Район басейну річки Дон суббасейн річки Сіверський Донець 

→ Район басейну річки Вісла

Район басейну річок Причорномор'я

→ Район басейну річок Приазов'я

→ Район басейну річок Криму