Угода між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (11 листопада 1997р., м. Будапешт)

опубліковано 30.07.2018 16:20

Угода між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (11 листопада 1997р., м. Будапешт)

 

Підписання: 11.11.1997, м. Будапешт (Угорщина)

Набрання чинності: 15.05.1999

Статус: чинна

 

Для виконання положень Угоди кожна Договірна Сторона призначає Уповноваженого Уряду та двох його заступників.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2021 № 45 внесено зміни до пункту 1 Постанови КМУ від 10.03.2017 № 126 «Про призначення уповноважених Кабінету Міністрів України з питань співробітництва на прикордонних водах та їх заступників» Уповноваженим Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах призначено Шліхту Валентина Михайловича,  а заступниками Уповноваженого — заступника Голови Державного агентства водних ресурсів Базанову Тетяну Василівну та начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Кисіля Олега Анатолійовича.

Для розгляду питань, які регулюються положеннями Угоди, Уповноважені скликають наради, які по черзі проводяться на територіях держав кожної із Сторін.

За період дії Угоди було проведено 23 наради Уповноважених.

На даний час у рамках Угоди діють 3 українсько-угорські робочі групи:

- українсько-угорська робоча група із захисту від шкідливої дії вод;

- українсько-угорська робоча група з питань охорони якості вод;

- українсько-угорська робоча група з питань гідрометеорології і водних ресурсів на прикордонних водах.

У своїй діяльності робочі групи керуються затвердженими порядками співробітництва:

-  Порядок проведення на українсько-угорських прикордонних водах відборів проб, аналізу, оцінки якості та заходи, що вживаються при надзвичайних забрудненнях;

- Порядок співробітництва по гідрометеорології та водних ресурсах  між Україною і Угорською Республікою;

- Порядок українсько-угорського співробітництва по захисту від шкідливої дії вод.

Дана Угода укладається на строк 5 років і її чинність автоматично продовжується на наступні 5 років, поки одна із Договірних Сторін не виявить бажання припинити її дію та не повідомить про своє рішення у встановленому порядку.