Угода між Урядом України та Урядом Словацької Республіки з питань во дного господарства на прикордонних водах (14 червня 1994 р., м. Братислава)

опубліковано 30.07.2018 16:20

 

Підписання: 14.06.1994, м. Братислава (Словацька Республіка)

Набрання чинності: 15.12.1995

Статус: чинна

 

Для вирішення питань, які випливають із цієї Угоди, кожна Договірна Сторона призначає Уповноваженого Уряду та його заступників.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2021 № 45 внесено зміни до пункту 1 Постанови КМУ від 10.03.2017 № 126 «Про призначення уповноважених Кабінету Міністрів України з питань співробітництва на прикордонних водах та їх заступників» Уповноваженим Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах призначено Шліхту Валентина Михайловича, а заступниками Уповноваженого — заступника Голови Державного агентства водних ресурсів Базанову Тетяну Василівну та начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Кисіля Олега Анатолійовича.

Договірні Сторони створюють Українсько-Словацьку комісію по прикордонних водах. Діяльність Комісії регулюється Статутом Комісії, який є додатком до Угоди.

Засідання Комісії відбуваються по черзі на територіях Договірних Сторін.

За період дії Угоди було проведено 17 засідань Комісії.

Комісія для вирішення певних питань формує робочі групи. На даний час у межах Комісії діють 3 українсько-словацькі робочі групи:

- українсько-словацька робоча група з протипаводкового захисту;

- українсько-словацька робоча група з питань охорони якості прикордонних вод;

- українсько-словацька робоча група з питань гідрометеорології.

Керівники та склади українських частин робочих груп затверджені Уповноваженим Уряду України.

У своїй діяльності робочі групи керуються затвердженими регламентами співробітництва:

- Регламентом співробітництва між Україною і Словацькою Республікою в галузі гідрометеорології на прикордонних водах;

- Регламентом про порядок проектування водогосподарських заходів на українсько-словацьких прикордонних водах

- Регламентом проведення на українсько-словацьких прикордонних водах відборів проб, визначень і оцінки якості вод та заходів.

Дана Угода укладається на строк 10 років і її чинність автоматично продовжується на подальші 5 років, поки одна із Договірних Сторін  не виявить бажання припинити її дію та не повідомить про своє рішення у встановленому порядку.

Угода між Урядом України та Урядом Словацької Республіки з питань во дного господарства на прикордонних водах (14 червня 1994 р., м. Братислава)