Угода між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод (23 листопада 1994 р., м. Кишинів)

опубліковано 30.07.2018 16:02

 
Підписання: 23.11.1994, м. Кишинів (Республіка Молдова)
Набрання чинності: 29.05.1995 
Статус: чинна
 
З метою виконання Угоди кожна Договірна Сторона призначає Уповноваженого та двох його заступників.
Постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 126 першого заступника Голови Державного агентства водних ресурсів Хорєва Михайла Юрійовича призначено Уповноваженим Кабінету Міністрів України з виконання Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод, а заступниками Уповноваженого - начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів Михайлюка Романа Йосиповича та начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Потопа Василя Івановича.
Для розгляду питань, пов’язаних з виконанням цієї Угоди, Уповноважені проводять наради, як правило, один раз на рік, а в разі необхідності, можуть домовитись про скликання позачергових нарад. Наради Уповноважених проводяться по черзі на території кожної із Договірних Сторін, якщо не буде встановлений інший порядок.
За період дії Угоди було проведено 17 нарад Уповноважених.
Для практичного виконання Угоди створено наступні робочі групи:
- управління водними ресурсами в басейнах річки Прут;
- управління водними ресурсами річки Дунай і Придунайських водосховищ;
- управління водними ресурсами басейну річок Причорномор’я;
- збереженню біологічного різноманіття.
В організаційному плані оперативне забезпечення водогосподарської діяльності з питань співробітництва на прикордонних водах здійснюють БУВР Пруту та Сірету, Дністровське БУВР та БУВР річок Причорномор’я та Нижнього Дунаю.
До введення в дію актуалізованих регламентів співробітництва, чинними є наступні:
- Ррегламент про заходи, що вживаються при небезпечних і надзвичайних забрудненнях прикордонних вод, яких неможливо уникнути;
- Регламент по забезпеченню участі зацікавлених осіб в діяльності інституту Уповноважених в рамках Угоди між урядом Республіки Молдова та Урядом України про спільне використання та охорону прикордонних вод;
- Регламент українсько-молдовського співробітництва по захисту від паводків на прикордонних водотоках та внутрішніх водах;
- Регламент українсько-молдовського співробітництва по моніторингу якості прикордонних вод.
Дана Угода укладається на строк 5 років і її чинність автоматично продовжується на подальші 5 років, поки одна із Договірних Сторін  не виявить бажання припинити її дію та не повідомить про своє рішення у встановленому порядку.

Угода між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про спільне використання та охорону прикордонних вод (23 листопада 1994 р., м. Кишинів)