03.05.2019 09:25
 Версія для друку

Щодо проходження дощових паводків на річках України станом на 3 травня 2019 року

27 квітня – 1 травня на території України пройшли дощі, місцями дуже сильні, що обумовило формування дощових паводків на річках Карпатського регіону.

За інформацією Укргідрометцентру станом на 3 травня ситуація стабілізувалась та відбувається поступовий спад рівнів дощового паводку на річках Карпат на 5-40 см, а на одамбованих ділянках 0,5-1,3 м.

Внаслідок добігання паводкової хвилі пройшли максимальні рівні висотою підйомів на:
- р. Прут-Чернівці 2,6 м - без негативних наслідків,
- ділянці Дністра Галич-Заліщики 2,8-3,5 м - без негативних наслідків,
- р. Ворона-Тисмениця 2,8 м (Тисменський район Івано-Франківської області), досягнуто небезпечної відмітки підтоплення господарських об’єктів
м. Тисмениця.

На Тисі біля м. Чоп триває добігання паводкової хвилі висотою 1,0 м.

На Західному Бузі продовжується формування максимуму паводкової хвилі (гідропост Літовеж) висотою 1,6 м, без загрози негативних наслідків.
На окремих притоках Прип'яті (Стир, Горинь, Случ) спостерігається підвищення рівнів води до 20 см за добу, без негативних наслідків.

На решті рівнинних річок країни рівні води знижувались з добовою інтенсивністю 1-5 см.
Водогосподарські організації працюють у режимі підвищеної готовності.

Для недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором, водогосподарськими організаціям забезпечено постійний моніторинг паводкової ситуації.

Організовано посилене спостереження за обстановкою на водних об’єктах та станом гідротехнічних споруд.

Забезпечено інформування та обмін інформацією між водогосподарськими організаціями та територіальним підрозділами ДСНС України.