19.04.2019 17:35
 Версія для друку

Щодо екологічного стану річки Хомора станом на 19 квітня 2019 року

Результати досліджень якості води річки Хомора у квітні свідчать про продовження забруднення річки Хомора.
Фіксуються підвищені значення показників органічного забруднення.
Забруднення води органічними речовинами сприяє розмноженню патогенних мікроорганізмів у воді та робить її непридатною для питних потреб.
Значення показників хімічного (ХСК) та біологічного (БСК) споживання кисню, які є основними індикаторами забруднення водойми, сягають понад 200 мгО2/л та 25 мгО2/л відповідно. Значення цих показників перевищують встановлені нормативи екологічної безпеки водних об’єктів у 4 та 8 разів відповідно. Ці високі показники свідчать про значне забруднення річки Хомора.
Вміст розчиненого кисню у воді р. Хомора (м. Першотравенськ) перебуває на рівні мінімальних значень 1,8-2,5 мг/л, що є небезпечним для життя водних організмів.
В порівнянні з попередніми місяцями 2019 року якість води річки Хомора дещо покращились внаслідок збільшення водності у період весняного водопілля, що призводить до поступового самоочищення води.
Ситуація щодо екологічного стану річки Хомора перебуває під постійним контролем водогосподарників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.  
Водогосподарські організації беруть участь у реалізації заходів, прийнятих  під час засідань обласних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо екологічної ситуації, яка склалась в басейні річок Случ та Хомора.