Протокол засідання робочої групи Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи Дністровського водосховища на серпень 2016 року

опубліковано 06.10.2016 11:22

 
П Р О Т О К О Л
засідання робочої групи Міжвідомчої комісії по коригуванню режиму роботи Дністровського водосховища у другій половині серпня 2016 року
 
 
 
         м. Київ                                                                11 серпня  2016 року
 
 
 
Присутні: список додається.
 
Слухали:
1. Інформацію Укргідрометцентру про гідрологічну обстановку в басейні Дністра у другій половині серпня 2016 року.
2. Пропозиції упрводресурсів щодо режиму роботи Дністровського водосховища у другій половині серпня  2016 року.
        
За інформацією Укргідрометцентру водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у серпні очікується в межах 100-160 м3/с або     50% від норми (норма серпня - 256 м3/с).
         Водогосподарська обстановка на Дністровському водосховищі станом на 10 серпня 2016 року характеризується наступними даними:
 
Проектні рівні, м БС
Проектні об’єми,
млн.м3
Стан на 10.08.2016
нормальний
мінімальний
нормальний
мінімальний
рівень верх-нього б’єфу,
м БС
Вільний об’єм,
млн.м3
121,0
102,5
3000
1000
117,35
-496,2
        
         За зверненням Молдовської Сторони на водозаборі м. Кишинева склалась критична ситуація стосовно зниження рівня води у р. Дністер нижче проектної позначки мінімального рівня води водозабору.
Виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні Дністра, комісія пропонує:
1. З метою покращання ситуації на водозаборі м. Кишинева та для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра здійснюється рівномірний попуск у нижній б¢єф  витратами не менше  130-140 м3/с.
Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.
2. Рекомендувати закладам Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України забезпечити згідно з режимом спостережень постійний контроль за якістю води в Дністровському водосховищі та  санітарним станом у зонах питних водозаборів. Про зміни якісного стану води інформувати Держводагентство, Мінприроди, Мінрегіон, Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України та інших заінтересованих  учасників водогосподарського комплексу Дністра.
3. Оперативній робочій групі Міжвідомчої комісії при необхідності уточнювати режим роботи Дністровського водосховища на основі гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки.
4. Держводагентству та Дністровсько-Прутському БУВР забезпечити дотримання встановлених режимів Дністровського водосховища та виконання рекомендацій Комісії.