Протокол засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи Дністровського водосховища на жовтень 2016 року

опубліковано 12.10.2016 11:35

П Р О Т О К О Л
засідання Міжвідомчої комісії  по узгодженню режиму роботи Дністровського водосховища
на жовтень 2016 року
 
м. Київ                                                                                   29 вересня 2016 року
 
Присутні: список додається.
 
Слухали:
1. Інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу гідрологічної обстановки в басейні Дністра у жовтні 2016 року.
2. Пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи Дністровського водосховища у жовтні 2016 року.
        
За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у жовтні очікується у межах 50 - 80 м3/с або  37 % від норми, 94% забезпеченості.
         Водогосподарська обстановка на Дністровському водосховищі станом на 28 вересня 2016 року характеризується наступними даними:
 
Проектні рівні, м БС
Проектні об’єми,
млн.м3
Станом на 28.09.2016
нормаль-ний
мінімаль-ний
нормаль-ний
мінімаль-ний
рівень верх-нього б’єфу,
м БС
Вільний об’єм,
млн.м3
121,0
102,5
3000
1000
114,90
759,1
 
         За інформацією Укргідрометцентру, вересень у басейні Дністра був теплий та з дефіцитом опадів. Приплив води до водосховища тривалий час залишається дуже низьким. Середній за 28 днів вересня приплив становив               62 м3/с (33% місячної норми та 96% забезпеченності). Протягом вересня відбувалось спрацювання водосховища. Порівняно з початком місяця водосховище спрацьовано на 1,43 м.
Відповідно до п. 3.2.3 Правил експлуатації Дністровського комплексного гідровузла мінімальний попуск у нижній б’єф Дністровського комплексного гідровузла витратами 100 м3/с гарантується при 95% забезпеченості припливу.
Враховуючи прогноз Укргідрометцентру, гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні Дністра, комісія пропонує:
1. Для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра здійснюється рівномірний попуск у нижній б¢єф  витратами не менше  100-105 м3/с.
Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.
2. Рекомендувати закладам санепідслужби МОЗ України забезпечити згідно з режимом спостережень постійний контроль за якістю води в Дністровському водосховищі та  санітарним станом у зонах питних водозаборів. Про зміни якісного стану води інформувати Держводагентство, Мінприроди, Мінрегіон, Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України та інших заінтересованих  учасників водогосподарського комплексу Дністра.
3. Оперативній робочій групі Міжвідомчої комісії при необхідності уточнювати режим роботи Дністровського водосховища на основі гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки.
4. Держводагентству та Дністровсько-Прутському БУВР забезпечити дотримання встановлених режимів Дністровського водосховища та виконання рекомендацій Комісії.
5. Держводагентству підготувати звернення до Вінницької, Одеської облдержадміністрацій та відповідних органів влади Республіки Молдова щодо критичної ситуації у басейні Дністра, пов’язаної з тривалим періодом низької водності, та у разі збереження або погіршення поточної гідрометеорологічної ситуації можливості коригування режиму роботи Дністровської ГЕС.