Протокол засідання басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну №1 (30 липня 2020 року)

опубліковано 30.07.2020 17:00

Дата проведення засідання басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну (далі – басейнової ради): 30 липня 2020 року.
Місце проведення засідання басейнової ради: Україна, Львівська область, місто Львів, вул. Стрийська, 98
Час проведення засідання басейнової ради: 11:00 – 13:00.
Час початку реєстрації: 10:30
Час закінчення реєстрації: 11:00
Присутні: 20 членів басейнової ради з 24  (83 % від загальної кількості).
 
 
СЛУХАЛИ: Гречаника Руслана Мар’яновича – голову басейнової ради, директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА.
Привітав присутніх із початком роботи басейнової ради Західного Бугу та Сяну, побажав присутнім плідної та активної праці.
Запропонував винести на розгляд та затвердити порядок денний:
 1. Організаційні питання.
 2. Технічний стан і гідро-геологічні умови експлуатації земляних мулових майданчиків очисних споруд м. Львова в заплаві р. Полтва.
 3. Покращення екологічної ситуації в Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь.
 4. Водна безпека: суть концепції, ключові параметри та практичні інструменти.
 5. Різне.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 20
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
Рішення прийняте 20 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
 Гречаник Р.М. запропонував для ефективної роботи зборів затвердити наступний регламент роботи:
 • час для доповіді – до 5 хвилин;
 • час для виступу та дебатів – до 3 хвилин;
 • час для внесення пропозицій та доповнень – до 3 хвилин.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 20
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
Рішення прийняте 20 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
 1. Затвердити запропонований порядок денний.
 2. Затвердити запропонований регламент роботи.
 
 1. Організаційні питання
 
СЛУХАЛИ: Гречаника Руслана Мар’яновича – голову басейнової ради, директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА.
Гречаник Р.М. повідомив, що у зв’язку з кадровими змінами:
• в управлінні водопровідно-каналізаційного господарства м. Володимира-Волинського виключити з складу басейнової ради Власюка Володимира Васильовича та включити Лоцюк Сергія Івановича.
• в Регіональному офісі водних ресурсів у Волинській області виключити Кузьмик Ольгу Григорівну з складу секретаріату басейнової ради.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 20
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» -0
Рішення прийняте 20 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Виключити з складу басейнової ради Власюка Володимира Васильовича та включити Лоцюк Сергія Івановича.
2. Виключити Кузьмик Ольгу Григорівну з складу секретаріату басейнової ради.
 

2. Технічний стан і гідро-геологічні умови експлуатації земляних мулових майданчиків очисних споруд м. Львова в заплаві р. Полтва

 
СЛУХАЛИ: Одуху Миколу Сергійовича - головного технолога Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал».
Доповів про технічний стан і гідро-геологічні умови експлуатації земляних мулових майданчиків очисних споруд м. Львова в заплаві р. Полтва. У 2019 році було проведено обстеження якості накопиченого мулу за хімічними, бактеріалогічними та паразитологічними показниками і розрахунок об’єму накопиченого мулу на КОС ЛМКП «Львівводоканал». Площа мулового поля становить 12,9006 га, об’єм накопичених мулових осадів 407659 м3. В результаті досліджень встановлено, що накопичення великої кількості мулів стічних вод на відкритих майданчиках території очисних споруд ЛМКП «Львівводоканалу» створює значне навантаження на довкілля, що проявляється у охопленні великої території родючих земель, забрудненні повітря токсичними газами, можливістю потрапляння фільтратів у суміжні водотоки та підземні води.
Показники осадів мулового поля дозволяють їхнє використання в якості добрив у сільському господарстві. Також доцільним є їхнє застосування у лісопарковому господарстві та рекультивації земель.
 
ВИСТУПИЛИ:
Гречаник Р.М. запропонував підготувати звернення:
 • До Державного агентства лісового господарства України щодо використання накопичених мулових осадів у лісових розсадниках.
 • До гірничо-хімічних підприємств щодо використання накопичених мулових осадів при рекультивації земель.
 • До органів місцевого самоврядування щодо використання накопичених мулових осадів при рекультивації полігонів твердих відходів.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 20
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
Рішення прийняте 20 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
 1. Звернутися до Державного агентства лісового господарства України щодо використання накопичених мулових осадів у лісових розсадниках
 2. Звернутися до гірничо-хімічних підприємств щодо використання накопичених мулових осадів при рекультивації земель
 3. Звернутися до органів місцевого самоврядування щодо використання накопичених мулових осадів при рекультивації полігонів твердих відходів.
 
3. Покращення екологічної ситуації в Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь
 
СЛУХАЛИ: Мушку Геннадія Григоровича - начальника відділу водних відносин та басейнової взаємодії Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області.
Доповів про проєкт «Покращення екологічної ситуації в Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь», аналогів якому немає в Україні. Проєкт реалізується задля збереження природної самобутності краю Шацьких озер. Реалізовує роботи Шацька райдержадміністрація спільно з гміною Влодава (Республіка Польща) за фінансової підтримки ЄС, в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». В його рамках на території Шацького району реалізуються наступні проєкти будівництва: каналізаційної мережі у західній частині смт Шацьк, селах Гаївка, Мельники та очисних споруд у Шацьку; каналізаційної мережі та систем очистки стічних вод у селах Світязь та Пульмо.
 
ВИРІШИЛИ:
 1. Інформацію прийняти до відома
4. Водна безпека: суть концепції, ключові параметри та практичні інструменти
 
СЛУХАЛИ: Пінчука Олега Леонідовича – доцента кафедри гідроінформатики Національний університет водного господарства та природокористування.
Розповів про основні принципи, проблеми та інструменти інтегрованого управління водними ресурсами. Ознайомив присутніх з темою «Водна безпека: суть концепції, ключові параметри та практичні інструменти»
Водна безпека – спроможність населення до збереження сталого доступу до достатньої кількості води прийнятної якості для сталого і достойного рівня життя та соціально-економічного розвитку, для забезпечення захисту від забруднення води та катастроф, пов‘язаних з водою, для збереження екосистем в умовах миру та політичної стабільності (ООН – Вода, 2013).
Водна безпека держави складається з: водної безпеки домогосподарств, водної безпеки міст, водної безпеки екосистеми, захищеності від водної стихії, водної безпеки економіки.
 
ВИСТУПИЛИ:
Гречаник Р.М. запропонував звернутися до:
- Національного агентства України з питань державної служби щодо  обов’язкового врахування фахової освіти підчас прийняття на державну службу.
- Національного університету водного господарства та природокористування щодо інформування про набір студентів, курси підвищення кваліфікації для розміщення цих даних на офіційних сайтах та сторінках в соціальних мережах БУВР Західного Бугу та Сяну, Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 20
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» -0
Рішення прийняте 20 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Звернутися до Національного агентства України з питань державної служби щодо  обов’язкового врахування фахової освіти підчас прийняття на державну службу.
2. Звернутися до Національного університету водного господарства та природокористування щодо інформування про набір студентів, курси підвищення кваліфікації для розміщення цих даних на офіційних сайтах та сторінках в соціальних мережах БУВР Західного Бугу та Сяну, Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА.
 
5. Різне
 
СЛУХАЛИ: Круту Наталію Сергіївну – заступника начальника Басейнового правління водних ресурсів річок Західного Бугу Та Сяну
Крута Н.С. представила звіт про виконання протоколу басейнової ради від 04.12.2019.
 
ВИСТУПИЛИ:
Грицишин П.М. запропонував з метою ознайомлення громадськості з проблематикою суббасейнів Західного Бугу та Сяну  розмістити пересувну виставку результатів багаторічної роботи Коаліції Чиста Балтика у приміщеннях БУВР Західного Бугу, Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА, навчальних закладів.
 
ГОЛОСУВАЛИ:
«ЗА» - 20
«ПРОТИ» - 0
«УТРИМАЛИСЬ» - 0
Рішення прийняте 20 голосами, що становить 100 % голосів членів басейнової ради, присутніх на зборах.
 
ВИРІШИЛИ:
1. Розмістити пересувну виставку результатів багаторічної роботи Коаліції Чиста Балтика у приміщеннях БУВР Західного Бугу, Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА, навчальних закладів.
 
 
 
Голова басейнової ради Р.М. Гречаник
 
Протокол вела виконавчий секретар Н.С. Крута