Перша лабораторія Держводагентства отримала сертифікат про акредитацію відповідно до міжнародних вимог

опубліковано 27.09.2021 15:38

Лабораторія моніторингу вод Західного регіону (м. Івано-Франківськ) отримала сертифікат про акредитацію відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 у сфері хімічних та фізико-хімічних методів випробувань поверхневих, зворотних (стічних), підземних вод та ґрунту.
 
Відтепер, наявність ISO/IEC 17025 дозволяє лабораторії моніторингу вод Західного регіону демонструвати свою компетентність, підвищуючи впевненість у своїй роботі як на національному, так і міжнародному рівні.
 
Акредитація згідно з європейськими стандартами ISO/IEC 17025:2019 це:
 
  • достовірні та надійні результати вимірювань;
  • співставність даних з європейськими лабораторіями;
  • якісна система менеджменту лабораторією;
  • нові можливості в частині надання послуг.
 
Стандарт ISO/IEC 17025 складається з двох частин: частини, яка стосується управління лабораторією, і технічної частини щодо вимог для методів вимірювань.
 
Понад рік фахівчині лабораторії активно працювали над впровадженням вимог в частині акредитації відповідно до європейських стандартів.
 
Кращий досвід країн ЄС було освоєно в рамках робочих візитів та тренінгів фахівців лабораторії в частині підготовки до акредитації. Відвідали лабораторію Агенції навколишнього середовища Австрії, Центральну дослідну лабораторії Головної інспекції з охорони довкілля Республіки Польща, взяли участь у скринінгу забруднюючих речовин у басейні Дністра спільно з лабораторією Інституту навколишнього середовища (Словаччина).
 
Вітаємо колег та чекаємо ще 3 лабораторії моніторингу вод Східного, Північного та Південного регіонів, які наразі активно працюють над акредитацією відповідно до європейських стандартів.