07.06.2019 08:30
 Версія для друку

Оперативно про локальні зливи та їх наслідки (станом на 16 годину 6 червня 2019 року)

Оперативно про локальні зливи та їх наслідки (станом на 16 годину 6 червня 2019 року)

Центр, захід, південь України сьогодні знову об'єднують локальні підтоплення. Зокрема, 6 червня у Кіровоградській, Херсонській та Миколаївській областях пройшли сильні локальні зливи. За короткий проміжок часу випало 54-104 мм, які суттєво перевищували місячні норми опадів на цих територіях.

Зокрема у басейні річки Південний Буг, що на Вінничині 5 - 6 червня пройшли сильні дощі, через які різко підвищився рівень води у ставку с. Ставки Бершадського району, внаслідок чого підтоплено 10 домогосподарств. За рішенням районної комісії ТЕБ та НС та участі Тульчинських водників знижено рівень води у ставку. У селі Мартинівка Жмеринського району потужна злива сформувала стрімкий місцевий стік, яким було підтоплено 11 домогосподарств. Також у Жмеринському районі внаслідок інтенсивних опадів відбувся підйом на 67 см рівня води у р. Рів. Загроза виходу води на заплаву відсутня. Завдяки своєчасній координації дій орендаря ставка на річці Русава (ліва притока р. Дністер) та Ямпільських водників вдалося ліквідувати розмив греблі ставка у с. Добрянка. Станом на 6 червня рівень води у ставку стабілізувався.

У Черкаській області зливові дощі 5 червня спричинили руйнування гідротехнічних споруд на ставках Уманського району. На місці події працюють Тальнівські водогосподарники у складі районної комісії ТЕБ та НС.
У Кіровоградській області короткочасні, але рясні зливи спричинили підтоплення будинків та присадибних ділянок кількох вулиць м. Гайворон.
У басейні річки Дністер, зокрема у м.Кам’янець-Подільський, що на Хмельниччині внаслідок сильного дощу 5 червня затоплено будинки, підвал багатоповерхового будинку та центральний продовольчий ринок. Станом на 16 годину ситуація стабілізувалася.

У Тернопільській області водами р.Бариш (притока Дністра) в c. Порохова Бучацького району затоплено 11 господарських будівель і близько 5 га сільськогосподарських угідь. З метою попередження подальшого підтоплення територій прочищається русло на звужених ділянках річки фахівцями та технікою Бучацької експлуатаційної дільниці.

У басейні річки Дніпро, зокрема на Херсонщині 5 та в ніч на 6 червня пройшли шквальні зливи з градом. Негода знеструмила деякі населені пункти Олешківського та Бериславського районів, затопила 7 присадибних ділянок у смт Нова Маячка. Внаслідок зливи підтоплені сільськогосподарські угіддя у Білозерському, Бериславському, Каховському та Нижньосірогозькому районах. Для зниження рівня ґрунтових вод у смт Нова Маячка Олешківськими водниками підключено 12 свердловин вертикального дренажу.

За інформацією Укргідрометцентру впродовж 7-8 червня на рiчках басейнiв Сяну, Днiстра очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,2-1,0 м над рiвнями на 8 годину 6 червня. При сильних зливах на малих водотоках можливе різке пiдвищення рiвнiв води, формування значного мiсцевого та схилового стоку. 7-8 червня на лівих притоках Дністра (Тернопільська, Хмельницька, Вінницька області) очікується підйом рівнів води на 0,2-1,2 м. Місцями можливий вихід води на заплаву, формування значного місцевого стоку. Такі погодні умови створюють загрозу підтоплення та затоплення окремих територій.

Ситуація знаходиться під контролем водогосподарських організацій.