23.05.2019 16:34
 Версія для друку

Оперативна інформація щодо проходження дощового паводку у західних областях України станом на 23 травня 2019 року

news-image

Внаслідок продовження сильних дощів відмічаються інтенсивні підйоми рівнів води на річках Закарпаття та Прикарпаття.

Район басейну річки Дунай

У Івано-Франківській області, на р. Прут в селищі Заболотів Снятинського району підмито мокрий відкіс водозахисної дамби довжиною 20 метрів шириною 2 метри. Оперативною аварійною бригадою Коломийського МУВГ проводиться завіз великогабаритного каменю для попередження негативних наслідків.

У селищі Борщів Снятинського району на р. Прут підмито відкіс та тіло водозахисної дамби довжиною 210 м та шириною 5 м. На даний час працює техніка та аварійна бригада Коломийського МУВГ, які здійснюють укріплення дамби.

У Чернівецькій області, внаслідок підняття рівнів води на р. Черемош на відрізку с. Мілієво - Банилів Вижницького району, виникла загроза прориву дамби. Станом на 23 травня загрозу прориву ліквідовано.

У Закарпатській області в с. Вільхівка Іршавського району встановлено та працює на відкачуванні внутрішнього поверхневого стоку пересувна насосна станція Берегівського МУВГ перекачено 1512 куб.м місцевого стоку. Також для попередження переливу води через автодорогу Мукачево – Рогатин в районі с. Сільце укладено близько 250 мішків, працює аварійна бригада Берегівського МУВГ.

У с. В. Комяти Виноградівського району на відкачуванні поверхневого стоку працює пересувна насосна станція Виноградівського МУВГ, перекачано 3000 куб.м води. На Сальвінській діляниці задіяно аварійну бригаду та техніку.

В с. Дюла Виноградівського району відбувається перелив лівобережної дамби р. Старий Ботар із подальшим її розмивом довжиною 5 м, підтоплено 240 га пасовищ. Для пониження рівня води в р. Старий Батар влаштовано прокоп, яким відводиться поверхневий стік. На Батарській дільниці на аварійних роботах задіяно аварійну бригаду.

Під час спаду рівнів в річках фахівцями Тячівського МУВГ проведено перші термінові обстеження проблемних ділянок для визначення виду та обсягів необхідних першочергових аварійних робіт.

 

Район басейну річки Вісла

У Львівській області в результаті інтенсивних опадів та різких підйомів рівнів води в річках із виходом води на заплаву зафіксовано затоплення у 12 населених пунктах Жидачівського та Жовківського районів Львівської області. Всього затоплено:

- 12 присадибних ділянок;

- 123 га сільськогосподарських угідь;

- 110 га пасовищ та сінокосів;

- підмито 1 трубчастий переїзд ТП – 120 в с. Пили Жовківського району.

Працівниками Жидачівського та Жовківського УВГ ведеться посилений моніторинг за ситуацією.

 

Район басейну річки Дністер

У Івано-Франківській області аварійними бригадами проводяться роботи з укріплення дамби на р. Бистриця Надвірнянська в с. Березівка Тисменицького району. Залучено техніку та аварійну бригаду Дністровського БУВР, а також інших організацій.

Водогосподарська обстановка знаходиться під контролем фахівців басейнових управлінь та регіональних офісів, що розташовані у басейнах річок Дністер, Дунай та Вісла.