13.11.2019 08:36
 Версія для друку

На дніпровських водосховищах відновлять гідротехнічні споруди

news-image
Держводагентством у 2019 році реалізується державний інвестиційний проєкт, яким передбачено реконструкцію гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ.
 
На сьогодні вже розпочаті роботи із розчищення скидного каналу Знам’янської дамби, що є частиною цих гідротехнічних споруд, зокрема укоси дамби очищено від дерев та комишу, ведеться розчистка каналу.
 
У цілому для продовження безпечної експлуатації Знам’янської дамби необхідно провести її відновлення та розчистку скидного каналу дамби до Білозерського лиману, з покосом рослинності та видаленням дерев на укосах.
 
Варто зазначити, що комплекс захисних гідротехнічних споруд дніпровських водосховищ був споруджений в 50-х роках ХХ століття для захисту населених пунктів та прилеглих сільгоспугідь від затоплення і підтоплення водами Каховського водосховища.
 
За час експлуатації природні та гідрогеологічні фактори негативно вплинули на стійкість Знам’янської дамби, руйнуючі мощіння гребня дамби та верхового укосу, та утворюючи промоїни, з кожним роком зменшуючи її надійність.
 
До того ж, через неналежне ставлення місцевих жителів, які періодично скидають у скидний канал сміття, яке утворює загати, відбуваються локальні підтоплення і погіршення санітарно-екологічної ситуації на прилеглих територіях.
 
Загалом на реконструкцію гідротехнічних споруд захисних масивів дніпровських водосховищ у 2019 році планується витратити 45 млн. гривень.