Короткий огляд поточної водної ситуації в річкових басейнах України станом на 12.02.2021

опубліковано 12.02.2021 10:45

Район басейну річки
Гідрологічне попередження
Гідрологічні та гідрохімічні зміни протягом минулої доби
Надзвичайні ситуації
Дніпро:
Суббасейни Верхнього Дніпра і Десни
Суббасейн Середнього Дніпра
Суббасейн Нижнього Дніпра
Суббасейн річки Прип’ять
-

За рахунок посилення льодових явищ, на річках спостерігався незначний спад на 1-4 см, на багатьох ділянках приток Середнього Дніпра рівнів утримувалися без суттєвих змін. На Верхньому Дніпрі та Прип’яті продовжувався підйом рівнів води на 1-6 см.

На р. Прип'ять у створах постів Річиця та Любязь, р. Стохід - Любешів (Волинська обл.), р. Ворскла - Полтава, р.Інгулець (Кіровоградська обл.) рівні води перевищують відмітки заплав.

Вміст хлоридів у воді р. Інгулець біля Снігурівської ГНС становив 1850 мг/л (норма 350 мг/л), на в/п Андріївка – 3300 мг/л.

Станом на 12.02 скид високомінералізованих шахтних вод з балки Свистунова у р. Інгулець становить 3,166 млн.куб.м, скид з Карачунівського водосховища становить – 24,329 млн.куб.м, каналом Дніпро-Інгулець подано 18,413 млн.куб.м дніпровської води.

-
Вісла:
Суббасейни річки Західний Буг та річки Сян
-

На річках басейну Західного Бугу переважав ріст рівнів на 1-13 см, на річках басейну Сяну рівні утримувалися без суттєвих змін.

-
Дністер

 

-

На річках переважали підвищення рівнів води на 1-11 см. У верхів’ї Дністра та на Стрию рівні знижувалися на 1-10 см.

Станом на 7.00 10.02 рівень води в Дністровському водосховищі становить 119,26 м.

-
Дунай:
Суббасейн річки Тиса
Суббасейни річок Прут і Сірет
Суббасейн Нижнього Дунаю
Протягом 11-12.02 на річках Закарпаття продовжаться підйоми рівнів води (над рівнямина на 11.02):
- на р.Латориці - м.Чоп - на 10-20 см, збережеться високий шар води на заплаві;
- в нижніх течіях Боржави - на 10-20 см, збережеться високий шар води на заплаві, з підтопленням автодороги с.Шаланки - с.В.Ком'яти, сільгоспугідь сіл Заріччя, Сільце, Камянське, В.Комяти, М.Ком'яти, Боржавське, Хмельник, Лукове, Білки, Вільхівка, Нижнє Болотне, можливе початкове підтоплення дворогосподарств в с.Заріччя (рівень небезпеки помаранчевий);
- на р.Тиса - м.Чоп - на 60-100 см, зі збільшенням шару води на заплаві.
 Подальше похолодання зупинить розвиток паводкових процесів на річках Закарпаття.

На спаді попередньої хвилі тало-дощового паводку, на річках Закарпаття сформувалися максимуми швидкоплинного паводку з підвищеннями рівнів води на 20-40 см, на р.Тиса (водпост Вилок) та р.Стара (водпост Зняцеве) - на 250 та 90 см відповідно (зі збереженням води на заплаві шаром 0,5 м). Тривали підвищення рівнів води на Тисі та Латориці біля Чопа на 40 см за добу, з виходом води на заплаву р. Тиси шаром 30 см та збереженням води на заплаві на Латориці шаром 2,2 м; у нижній течії р.Боржава - на 10 см, з збереженням води на заплаві шаром 1,2 м та досягнення небезпечних відміток підтоплення; на Латориці в створі поста Мукачеве утримується вода на заплаві міждамбового простору шаром 0,3 м.

У басейнах річок Прут та Сірет рівні коливалися в межах 1-6 см.

На українській ділянці Дунаю рівні підвищувалися на 1-6 см.

 
Закарпатська область
Станом на 11.02, внаслідок виходу з русла річок Боржава та Іршавка, підтоплено заплавні сільгоспугіддя в Іршавському районі на площі 785 га та 150 га пасовищ.
Затоплена автодорога с.Шаланки-с.В.Комяти довжиною 100м та шаром води 10-15 см. Відбувався перелив р.Латориця на заплавну дорогу в Ужгородському районі між селами м.Геївці-Тисянка.
Для попередження можливого підтоплення місцевим стоком с. Завадка працювала пересувна насосна станція, 7 одиниць техніки та 38 фахівців БУВР Тиси.
В с.Вільхівка було завершено роботи з відкачування води пересувною насосною станцією.
Річки Причорномор’я

-

-

-

Південний Буг

-

На зарегульованих ділянках Південного Бугу і Синюхи переважали зниження рівнів води на 5-25 см.

-

Дон:

Суббасейни річки Сіверський Донець та Нижнього Дону

-

 

На річках рівні утримувалися без суттєвих змін, на окремих ділянках відмічалися підвищення рівнів на 1-9 см.

Станом на 12.02 рівень води у Краснопавлівському водосховищі становить 108,83 м, наповнення 32,4 %, жорсткість води – 8,50 мг.екв/л.

Вміст амонію сольового в р. Сіверський Донець на питному водозаборі для Донецької області КП «Компанія «Вода Донбасу» та в районі водозабору КП «Попаснянський районний водоканал» нормалізувався.

-

Річки Приазов’я
-

-

 

*Інформацію підготовлено за даними Укргідрометцентру та водогосподарських організацій