Короткий огляд поточної водної ситуації в річкових басейнах України станом на 03.09.2021

опубліковано 03.09.2021 11:37

Район басейну річки
Гідрологічні попередження
Гідрологічні та гідрохімічні зміни протягом минулої доби
Надзвичайні ситуації
Дніпро:
Суббасейни Верхнього Дніпра і Десни
Суббасейн Середнього Дніпра
Суббасейн Нижнього Дніпра
Суббасейн річки Прип’ять
03.09 на рiчцi Прип'ять в створi поста Рiчиця (Волинська область) при подальшому пiдйомi рiвнiв води iнтенсивнiстю 1-5 см за добу можливе досягнення вiдмiтки виходу води на заплаву i часткового затоплення пасовищ (рiвень небезпеки жовтий).
Тривав повільний  ріст рівнів води на Верхньому Дніпрі, Десні, Прип'яті і їх притоках, на річках Київської області на 1-5 см, без негативних наслідків. На решті рівнинних річок країни утримувалась літня межень із переважанням спаду рівнів води на 1-5 см за добу, на багатьох ділянках річок рівні води залишались без змін.
На рiчцi Прип'ять в створi поста Рiчиця (Волинська область) тривав пiдйомi рiвнiв води  iнтенсивнiстю 1-2 см за добу із перевищенням вiдмiтки виходу води на заплаву i часткового затоплення пасовищ (рiвень небезпеки жовтий).
Вміст хлоридів у воді р. Інгулець біля в/п Снігурівка становив 460 мг/л (норма 350 мг/л), на в/п Андріївка – 950 мг/л.
Херсонська область
31.08. державними інспекторами Херсонського рибоохоронного патруля при проведенні візуального моніторингу стану підконтрольних водойм було встановлено факт загибелі риби (молоді бичка, атерини та карася сріблястого) на акваторії Дніпровсько-Бузького лиману у районі с. Олександрівка Херсонського району.
Загибель риби зафіксована на узбережжю на відрізку близько 800 м уздовж с. Олександрівка, площею 800 м2. Загальна кількість загиблої молоді бичка складає близько 360 000 штук, розміром від 3 до 10 см, атерини близько 32 тис.шт. та карася сріблястого близько 1,60 тис. шт.
Під час виявлення факту загибелі водних біоресурсів на акваторії Дніпровсько-Бузького лиману відчувався специфічний запах сірководню.
Волинська область
Підтоплено 300 га сільськогосподарських угідь на заплавних землях у Камінь-Каширському районі.
Вісла:
Суббасейни річки Західний Буг та річки Сян
-
На річках Західного Бугу рівні підвищувалися на 1-7 см, на річках басейну Сяну рівні утримувалися на малозмінних відмітках.
-
Дністер
 
-
На Дністрі рівні підвищувалися на 2-44 см, на притоках -  до 48 см. На ділянці Дністра Роздол-Журавне рівні знижувалися на 3-8 см.
Станом на 07.00 03.09 рівень води в Дністровському водосховищі становить 118,07 м, скид - 77 куб.м/с.
-
Дунай:
Суббасейн річки Тиса
Суббасейни річок Прут і Сірет
Суббасейн Нижнього Дунаю
-
Дощі (місцями значні) зумовили подальше підвищення рівнів води на Тисі на 20-30 см, в створі водпоста Вилок – на 115 см. На притоках Тиси переважали зниження рівнів води до 35 см.
На Пруті рівні підвищувалися до 3 см.
На українській ділянці Дунаю рівнів знижувалися на 5-7 см.
-
Річки Причорномор’я
-
-
-
Південний Буг
-
На зарегульованих ділянках Південного Бугу та Синюхи добова зміна рівнів води становила 11-60 см.
-
Дон:
Суббасейни річки Сіверський Донець та Нижнього Дону
-
На річках рівні коливалися в межах 1-3 см.
 Станом на 03.09 рівень води у Краснопавлівському водосховищі становить 107,37 м, наповнення 26,8%, жорсткість води – 8,30 мг.екв/л.
-
Річки Приазов’я
-
-
 
*Інформацію підготовлено за даними Укргідрометцентру та водогосподарських організацій