Короткий огляд поточної водної ситуації в річкових басейнах станом на 20.03.2023

опубліковано 22.03.2023 09:08

На річках Карпатського регіону переважали спади рівнів води після проходження тало-дощового паводку, а на рівнинних річках переважали поступові підвищення рівнів води.
 
На річках Лівобережної України, що мають витоки за межами країни (Сіверському Донці, Десні та її притоках), розпочалося весняне водопілля.
 
У зв’язку з водопіллям, на Верхньому Дніпрі, Десні та її притоках відбувалися підвищення рівнів води. Зберігається незначне перевищення відміток порушення транспортного сполучення у Чернігівському районі Чернігівської області.
 
У межах захисного масиву м. Ржищів Обухівського району Київської області, станом на 20.03 підтоплено 5 погребів та 1 город.
 
У зв’язку з підвищеною водністю на річках Волинської області, збільшилася площа підтоплення: в Камінь-Каширському районі -  4070 га, Ковельському районі – 3050 га. Загалом площа зменшилася та становить 7120 га с/г угідь.
 
За інформацією Укргідрометцентру, 20-23.03 на ділянці Десни Новгород-Сіверський – Макошине внаслідок розвитку водопілля буде продовжуватись  ріст рівнів води з добовою інтенсивністю  2-8 см, очікується вихід води на заплаву у створі поста Новгород-Сіверський, порушення транспортного сполучення з населеними пунктами вздовж Десни (Новгород-Сіверський, Корюківський райони Чернігівської області); на притоці Десни р. Снов утримуватиметься затоплення заплави та перевищення небезпечної відмітки переливу води через автодорогу місцевого значення у Корюківському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).