Короткий огляд поточної водної ситуації в річкових басейнах станом на 21.03.2023

опубліковано 21.02.2023 13:31

Протягом тижня на річках північного регіону суттєвих змін гідрологічного режиму не відбувалося – водність утримувалася вищою за норму. На Десні, Верхньому Дніпрі та Прип'яті вода утримується на заплавах.
 
Відлига та дощі на річках західного регіону зумовили формування чергового тало-дощового паводку, що проходить нині на річках Закарпаття (басейн р. Тиса), Дністрі, Пруті, Сяні та Західному Бузі.
 
Район басейну річки Дніпро:
 
На Верхньому Дніпрі (в межах країни) внаслідок заторно-зажорних явищ продовжувалось зниження рівня води з утриманням води на заплаві та перевищенням відмітки порушення транспортного сполучення і часткового затоплення окремих населених пунктів у Чернігівській області.
 
Формується максимальний рівень тало-дощового паводку на Десні в створі поста Морівськ, що розпочався 24 січня, зі збереженням затоплення заплави в створі поста та на ділянці Десни м. Новгород-Сіверський – смт Макошине та перевищення відміток порушення транспортного сполучення в Новгород-Сіверському та Корюківському районах Чернігівської області.
 
В межах захисного масиву м. Ржищів Обухівського району Київської області, станом на 21.02 підтоплено 10 присадибних ділянок та 5 погребів.
 
У зв’язку з підвищеною водністю на річках Волинської області, утримується підтоплення: в Камінь-Каширському районі -  4020 га, Ковельському районі – 3309 га. Загалом площа зменшилася та становить 7329 га с/г угідь.
 
20-23.02 на ділянці Верхнього Дніпра (в межах країни) та ділянці Десни Новгород-Сіверський – Макошине утримуватиметься затоплення заплави, порушення транспортного сполучення з окремими прирічковими селами у Чернігівському, Новгород-Сіверському, Корюківському районах та часткове затоплення окремих населених пунктів у Чернігівському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).
 
20-21.02 внаслідок опадів на рiчках басейну Прип'ятi очiкується пiдйом рiвнiв води на 0,1-0,3 м над рiвнями на 17.02, мiсцями вихiд та подальше затоплення заплав. На р. Прип'ять – с. Рiчиця можливе повторне досягнення вiдмiтки затоплення сільгоспугідь та господарських споруд у прирiчкових населених пунктах Ковельського району Волинської областi (І рiвень небезпеки -  жовтий).
 
Район басейну річки Вісла:
 
У с. Завадів Яворівської територіальної громади Львівської області станом на 21.02 водами р. Завадівка (притока р. Сян) у зв’язку з підвищенням рівнів води та захаращеністю русла річки підтоплено 4 присадибних ділянок.
 
Район басейну річки Дністер:
 
На території Комарнівської ОТГ Львівської області водами р. Верещиця підтоплено близько 180 га с/г угідь у межах Верещицької о/с.
 
20-21.02 внаслідок добігання паводкової хвилі  продовжаться підвищення рівнів води на ділянці Днiстра Роздол - Заліщики на 0,2-0,5 м та  на Тисі в створі поста Чоп на 2,5-3,0 м над поточними рівнями, без негативних наслідків.
 
Район басейну річки Дунай:
 
У зв’язку з підвищенням рівнів води на річках відбулося затоплення у Берегівському районі Закарпатської області 30 га пасовищ, у Хустському районі – 80 га пасовищ.