Короткий огляд поточної водної ситуації в річкових басейнах станом на 14.02.2023

опубліковано 14.02.2023 16:11

Перша декада лютого характеризувалася холодною погодою, а з 10 лютого відбулося поступове підвищення температури повітря.
 
На річках західного регіону ситуація поступово стабілізувалася, а на річках північних областей чергова відлига зумовила проходження льодоходу із заторними явищами.
 
На Десні льодохід на фоні підвищеної водності призвів до різких підвищень рівнів води на пригирловій ділянці річки та чергового зажору льоду.
 
Район басейну річки Дніпро:
 
Протягом 10-13 лютого на Верхньому Дніпрі (в межах країни), на Прип'яті та на Десні біля поста Макошине відбувалось проходження максимумів високих паводкових хвиль. Формування високих паводків ускладнюється виникненням льодових зажорів та заторів, що утримуються на Верхньому Дніпрі біля поста Неданчичі Чернігівської області та на пригирловій ділянці Десни біля поста Літки Київської області.
 
На Верхньому Дніпрі вище Київського водосховища утримується затоплення заплави та перевищення відмітки порушення транспортного сполучення та часткового затоплення окремих населених пунктів у Чернігівській області; утримується затоплення заплави на ділянці Десни м. Новгород-Сіверський - смт Макошине з порушенням транспортного сполучення у деяких  районах Чернігівської області.
 
Зберігається затоплення заплав річок Прип'ять, Стохід, Стир, Інгулець, утримується перевищення відмітки початкового затоплення присадибних дiлянок та сiльськогосподарських угiдь в прирiчкових селах Камiнь-Каширського та Ковельського районiв Волинської області.
 
В межах захисного масиву м. Ржищів в Обухівському районі Київської області станом на 14.02 підтоплено 20 присадибних ділянок та 15 погребів.
 
У зв’язку з підвищеною водністю на річках Волинської області, утримується підтоплення: в Камінь-Каширському районі -  4030 га, Ковельському районі – 3840 га . Загалом площа зменшилася та становить 7870 га с/г угідь.
 
13-16 лютого на ділянці Верхнього Дніпра (в межах країни) утримуватиметься значне затоплення заплави, порушення транспортного сполучення з окремими прирічковими селами вздовж Верхнього Дніпра та часткове затоплення окремих населених пунктів у Чернігівській області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).
 
13-16 лютого на ділянці Десни Новгород-Сіверський - Макошине утримуватиметься затоплення заплави, порушення транспортного сполучення з окремими прирічковими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському районах Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).
 
13-16 лютого, внаслідок складної льодової ситуації, на пригирловій ділянці Десни (Київська обл.) можливі різкі коливання рівнів води, утримання затоплення заплави нижче поста Літки, не виключена ймовірність початкового затоплення лівого берега заплави біля поста с. Літки при утриманні зажору льоду (І рівень небезпеки - жовтий).
 
Район басейну річки Вісла:
 
В с. Завадів Яворівської територіальної громади Львівської області утримується підтоплення 4 присадибних ділянок водами р. Завадівка (притока р. Сян) у зв’язку з підвищенням рівнів води та захаращеністю русла річки.
 
Район басейну річки Дністер:
 
На території Комарнівської ОТГ Львівської області водами р. Верещиця підтоплено близько 150 га с/г угідь у межах Верещицької о/с.