Держводагентством розглянуто стан підготовки до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у вегетаційному періоді 2017 року

опубліковано 11.04.2017 22:54

30 березня 2017 року під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко відбулося засідання колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році, зокрема, щодо стану підготовки зрошувальних та осушувальних систем, магістральних каналів; про хід договірної кампанії щодо надання платних послуг з подачі води на полив, заходи щодо енергозбереження та ін.
Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.
Голова Агентства Ірина Овчаренко у своєму виступі закцентувала увагу очільників водогосподарських організацій на першочергових завданнях галузі, а саме: завершенні у повному обсязі підготовчих робіт на меліоративних системах, забезпеченні проведення прозорої договірної кампанії з подачі води на зрошення. Звертала увагу на конструктивну роботу з аграріями щодо оплати послуг з подачі води. Разом з тим інформувала про необхідність активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об’єктах за рахунок екофонду.
Окремо зупинялася на питаннях необхідності провадження заходів з  залучення інвестицій. Зокрема, були розглянуті конкретні приклади з реалізації проектів, які стосуються експлуатації водогосподарських систем, за різними напрямами, зокрема: відновлення роботи зрошувальних систем на засадах державно-приватного партнерства; залучення коштів ЄС на проведення робіт на осушувальних системах; реалізації міжнародних проектів з питань гідротехнічної меліорації земель та ін.
Крім того, враховуючи проходження активної фази весняного водопілля, з метою забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами з урахуванням фактичної та прогнозованої водогосподарської обстановки звернено увагу на наповнення до проектних позначок водосховищ та ставків; своєчасне встановлення оптимальних режимів роботи основних водосховищ і водогосподарських систем; акумуляцію води на осушувальних системах для запобігання пожежам на торфовищах тощо.
Також під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій, а саме: начальника Одеського обласного управління водних ресурсів Василя Потопа – про співпрацю Одеського облводресурсів із водокористувачами з питань підготовки до роботи водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році;  заступника начальника Полтавського обласного управління водних ресурсів Володимира Кириленка – про відновлення працездатності зрошувальних систем на умовах державно-приватного партнерства; начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимира Чіпака – про розроблення програми з розчищення русел річок та залучення коштів ЄС на проведення робіт на осушувальних системах та начальника Волинського обласного управління водних ресурсів Р.Кравчука – про участь в міжнародних проектах з питань гідротехнічної меліорації земель.
Акцентувала увагу на питаннях щодо запобігання та протидії корупції у водогосподарських організаціях Держводагентства Юлія Лебідь – завідувач юридичного сектору Держводагентства.