11.04.2017 22:54
 Версія для друку

Держводагентством розглянуто стан підготовки до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у вегетаційному періоді 2017 року

30 березня 2017 року під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко відбулося засідання колегії Державного агентства водних ресурсів України, під час якого розглядалися питання про підготовку до роботи державного водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році, зокрема, щодо стану підготовки зрошувальних та осушувальних систем, магістральних каналів; про хід договірної кампанії щодо надання платних послуг з подачі води на полив, заходи щодо енергозбереження та ін.
Участь у зазначеному засіданні взяли керівники структурних підрозділів апарату Держводагентства, басейнових, обласних управлінь водних ресурсів та управлінь каналів.
Голова Агентства Ірина Овчаренко у своєму виступі закцентувала увагу очільників водогосподарських організацій на першочергових завданнях галузі, а саме: завершенні у повному обсязі підготовчих робіт на меліоративних системах, забезпеченні проведення прозорої договірної кампанії з подачі води на зрошення. Звертала увагу на конструктивну роботу з аграріями щодо оплати послуг з подачі води. Разом з тим інформувала про необхідність активізації роботи з органами місцевого самоврядування щодо виконання природоохоронних заходів на водних об’єктах за рахунок екофонду.
Окремо зупинялася на питаннях необхідності провадження заходів з  залучення інвестицій. Зокрема, були розглянуті конкретні приклади з реалізації проектів, які стосуються експлуатації водогосподарських систем, за різними напрямами, зокрема: відновлення роботи зрошувальних систем на засадах державно-приватного партнерства; залучення коштів ЄС на проведення робіт на осушувальних системах; реалізації міжнародних проектів з питань гідротехнічної меліорації земель та ін.
Крім того, враховуючи проходження активної фази весняного водопілля, з метою забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами з урахуванням фактичної та прогнозованої водогосподарської обстановки звернено увагу на наповнення до проектних позначок водосховищ та ставків; своєчасне встановлення оптимальних режимів роботи основних водосховищ і водогосподарських систем; акумуляцію води на осушувальних системах для запобігання пожежам на торфовищах тощо.
Також під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій, а саме: начальника Одеського обласного управління водних ресурсів Василя Потопа – про співпрацю Одеського облводресурсів із водокористувачами з питань підготовки до роботи водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2017 році;  заступника начальника Полтавського обласного управління водних ресурсів Володимира Кириленка – про відновлення працездатності зрошувальних систем на умовах державно-приватного партнерства; начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимира Чіпака – про розроблення програми з розчищення русел річок та залучення коштів ЄС на проведення робіт на осушувальних системах та начальника Волинського обласного управління водних ресурсів Р.Кравчука – про участь в міжнародних проектах з питань гідротехнічної меліорації земель.
Акцентувала увагу на питаннях щодо запобігання та протидії корупції у водогосподарських організаціях Держводагентства Юлія Лебідь – завідувач юридичного сектору Держводагентства.